Warning: include(http://www.webpc.pl/artykul/odczyt_ostatnie.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/web5/domains/webpc.pl/public_html/gora.php on line 28 Warning: include(): Failed opening 'http://www.webpc.pl/artykul/odczyt_ostatnie.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/lib/php') in /home/web5/domains/webpc.pl/public_html/gora.php on line 28    
 
 Zwiększ oglądalność swojej strony za darmo! Bądź na 1-wszych miejscach w Google!
Tanie kupowanie w Helion!   |   Najlepsze darmowe komponenty dla Webmasterów!
 
  Ilosc osob na stronie: 1


Na co zwracać uwagę podczas wymiany linków?


Wiele osób wymienia się linkami, gdyż jest to bardzo ważne w procesie promocji strony w wyszukiwarkach (i nie tylko!). Jednak nie każdy link ma taką samą wartość! W tym artykule opiszę, na co trzeba zwracać uwagę podczas wymiany linków.

Jednym z ważniejszych czynników jest wartość Page Rank strony, z którą chcemy się wymienić. Im jest on wyższy, tym korzystniejsza będzie dla nas wymiana, gdyż link będzie miał większą wartość.
Poczytaj więcej o Page Rank

Drugim ważnym czynnikiem jest wartość Link Popularity, tzn ilość linków prowadzących do strony, z którą chcemy podjąć współpracę. Rzecz jasna im więcej linków będzie prowadziło do strony, z którą chcemy się wymienić, tym korzystniejsza będzie wymiana.
Poczytaj więcej o Link Popularity

Kolejnym ważnym czynnikiem jest ilość zaindeskowanych podstron strony, z którą chcemy się wymienić (jeśli w grę wchodzi umieszczenie linku na każdej podstronie - np. tak jak w naszym serwisie po prawej stronie) przez wyszukiwarkę. Im więcej zaindeksowanych podstron ma nasz "partner" tym lepiej dla nas!
Ilość zaindeksowanych podstron możesz sprawdzić wpisując w okienko wyszukiwawcze poniższą frazę:
site:http//adres_twojej_strony.pl

Dobrze by było, gdyby wymiana nastąpiła między stronami o podobnej tematyce. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Nie tylko wyszukiwarki będą korzystały z linku, ale również ludzie, którzy zauważą link. Małe jest prawdopodobieństwo, że osoba szukająca informacji na temat tworzenia stron www kliknie w link "najlpesze śrubokręty", który prowadzi do serwisu sprzedającego sprzęt budowlany :)

Dosyć ważna (ale nie dla wyszukiwarek!) jest również oglądalność strony. Im jest ona wyższa, tym więcej osób zauważy nasz link i być może w niego kliknie.

Dla wyszukiwarek, najważniejsze są 3 pierwsze czynniki: Page Rank, Link Popularity oraz ilość zaindeksowanych podstron. Im te liczby są wyższe, tym link będzie miał większą wartość. Co za tym idzie? Podniesienie pozycji w wyszukiwarkach.
Poczytaj więcej o pozycjonowaniu (podnoszeniu pozycji) w wyszukiwarkach.


  Helion - ksiązki dla webmastera, programisty, informatyka...
Webmaster: CSS, DHTML, FrontPage, Flash, HTML/XHTML, JavaScript, MySQL, Perl/CGI, PHP, XML.
Dziedziny:
Bazy danych, Biuro, CAD, Cyfrowe wideo, Fotografia cyfrowa, Grafika komputerowa, Hacking, Hardware, Internet, Linux i UNIX, Programowanie, Programowanie gier, Sieci, Systemy operacyjne, Webmasterstwo, Tworzenie stron WWW, Podręczniki.
Oprogramowanie:
Access, Apache, BIOS, Dreamweaver, ExcelLinux, Office, OpenOffice, Outlook, Photoshop, Windows, Word.
ASP, C++, Delphi, Java, Turbo Pascal, Visual Basic, więcej...>>>.
 NowościLista Bestsellerów, Najlepsze wg opinii Czytelników, Najczęściej odwiedzane, więcej...>>>.