Procesory oferujące technologię wirtualizacji

Intel wprowadził do sprzedaży procesory do stacjonarnych komputerów PC oferujące sprzętową obsługę technologii wirtualizacji. Dzięki nowym układom komputery będą bezpieczniejsze i łatwiej będzie nimi zarządzać - zapewnia Intel.

Wirtualizacja umożliwia platformie równoległą obsługę kilku systemów operacyjnych lub aplikacji korzystających z niezależnych partycji, które mogą być wydzielone z myślą o specyficznych zastosowaniach, takich jak zarządzanie i serwisowanie oraz ochrona komputerów w sieci. Dzięki wirtualizacji uprawniona osoba może objąć całkowitą kontrolę nad częścią komputera w celu przeprowadzenia prac związanych z serwisowaniem lub zapewnieniem większego bezpieczeństwa systemu.

Tego typu działania nie przeszkadzają użytkownikowi końcowemu w obsłudze najważniejszych aplikacji. Firmy mogą być lepiej chronione przed złośliwymi kodami lub wirusami dzięki filtrowaniu ruchu w sieci na wydzielonej partycji przed dotarciem danych do użytkownika końcowego.

Tworzenie wielu partycji na komputerze zwiększa również możliwości zarządzania, gdyż możliwa jest równoległa obsługa sprawdzonych, już działających aplikacji w czasie testowania i adaptacji nowych środowisk operacyjnych.

Komputery klasy desktop PC z procesorami Pentium 4 672 oraz 662 z Intel Virtualization Technology są obecnie oferowane przez firmy Acer, Founder, Lenovo oraz TongFang. Hurtowe ceny układów wynoszą odpowiednio 605 i 401 dolarów (w partiach po 1000 sztuk).

Odsłon:  2785