Tańszy internet!

Dzięki zmianom umów między Telekomunikacją Polską a 13 niezleżnymi operatorami możemy spodziewać się obniżki cen za dostęp do internetu. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) właśnie zakończył konsultacje w tej sprawie.

TP hurtowo sprzedaje dostęp do szerokopasmowego internetu (BSA) nizależnym operatorom, dając przy tym rabat w wysokości od 41% (w przypadku ofert promocyjnych) do 51% (w przypadku ofert normalnych).

Tele2 doniosła, że największy polski operator nie stosuje wyższego upustu w żadnym przypadku. W związku z tym UKE podjął decyzję zwiększenia upustu do 51%. Teraz jednak zamierza rozszerzyć te postanowienia na pozostałych operatorów, świadczących usługę dostępu do internetu na łączach TP. Konkurenci Telekomunikacji polskiej są zachwyceni działaniem Urzędu.

UKE ogłosiło, że w ciągu trzech tygodni ustanowi nowe stawki obowiązujące w rozliczeniach międzyoperatorskich. Będą one dotyczyły firm: Długie Rozmowy, eTel, E-Telko, ETOP, Exatel, GTS Energis, Intertele, MNI, Netia, Polkomtel, PTC, Dialog oraz Vectra.

Odsłon:  7186