Asustek łączy się z Gigabyte

Koncerny Asustek i Gigabyte poinformowały o utworzeniu spółki "joint venture", która będzie produkować i sprzedawać produkty obydwu firm, na razie pod wspólną marką Gigabyte.

Dokładna nazwa nowej firmy na razie nie została ujawniona. Wiadomo jedynie, że oficjalnie rozpocznie działalność z początkiem przyszłego roku i jej celem będzie wzmacnianie konkurencyjności względem innej tajwańskiej korporacji Hon Hai Precision Industry, która podbija rynek marką Foxconn.

W nowym przedsięwzięciu, które wycenione zostało na 244 mln USD, większościowy pakiet akcji (51%) będzie posiadać firma Gigabyte, która będzie mianować prezesa i większość zarządu powołanej spółki. Znacznie większemu przedsiębiorstwu, jakim jest Asustek, przypadnie 49% udziałów i obsada pozostałych stanowisk najwyższego szczebla.

Koncern Gigabyte zamierza ponadto przekazać nowej spółce powoli wszystkie operacje, dotyczące produkcji płyt głównych i kart graficznych, a następnie skupić swoją uwagę przede wszystkim na rynku telefonów komórkowych oraz innych urządzeń.


Odsłon:  6996