Apple oskarża Microsoft o plagiat !!

Jak donosi serwis Benchmark.pl, podczas konferencji World Wide Developers, na której zaprezentowano nowy system operacyjny OS X Leopard, firma Apple w dość nietypowy sposób wypowiedziała się na temat nadchodzącego systemu Windows Vista.

Szef koncernu Apple - Steve Jobs przyznał, że Microsoft programujaąc Vistę skopiował niektóre rozwiązania z systemu OS X 10.4 o nazwie kodowej Tiger. Zdaniem Jobsa, gigant z Redmond niepotrzebnie wydał 5 miliardów dolarów na badania, skoro efektem końcowym była imitacja rozwiązań firmy Apple oraz Google.

Koncern Microsoft miał niejako zapożyczyć z systemu OS X pomysł m.in. na logo Visty (nawiązujące do interfejsu graficznego Aqua z systemu firmy Apple), system wyszukiwania danych (przypominający funkcję Searchlight z OS X 10.4 Tiger), integrację kanałów RSS w przeglądarce internetowej oraz wydzielenie z Outlooka oddzielnej aplikacji do zarządzania kalendarzem (Apple od dawna promuje takie rozwiązanie).

Pomimo tego, że lista zarzutów jest duża, nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy rzeczywiście doszło do plagiatu. Funkcje o których, mówi Jobs mogły bowiem zostać wprowadzone pod wpływem trendów rynkowych oraz samych użytkowników, domagających się np. wprowadzenia zakładek w IE. Przedstawiciele Microsoftu na razie nie zareagowali na poważne zarzuty firmy Apple.

Odsłon:  7089