Ataki przez Gadu-Gadu

Wirtualne Media ostrzegają użytkowników popularnych, polskich komunikatorów (na przykład Gadu-Gadu) o niebezpieczeństwie zainfekowania komputera oprogramowaniem typu spyware.

Specjaliści z firmy DAGMA apelują o ostrożność w klikaniu na linki przesyłane przez komunikatory – samo kliknięcie w taki link może spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania w komputerze. Dokładnie opisany został atak przez Gadu-Gadu, który nadszedł z numeru 2516195 we wtorek wieczorem.

Nieznajoma osoba po krótkim przedstawieniu się przesyłała użytkownikom komunikatora link z komentarzem „moje fotki są tutaj”. Kliknięcie przez użytkownika na link spowodowało załadowanie strony internetowej instalującej oprogramowanie spyware bez wiedzy i zgody użytkownika. Udokumentowany przez DAGMĘ atak spyware jest wykrywany przez program NOD32 pod nazwą TrojanDownloader.Agent.AQ. Atak udaremnia również program antyspyware Webroot Spy Sweeper.

Film pokazujący co dzieje się w komputerze po kliknięciu na link i opatrzony komentarzami DAGMY można obejrzeć na stronach rozwijanego przez firmę Polskiego Centrum Antyspyware (www.antyspyware.pl) pod dokładnym adresem:
http://www.antyspyware.pl/atak-drive-by-download.php

Odsłon:  7924