"Neverwinter Nights" - naucza ?

Jeden z brytyjskich college'ów postanowił przetestować oryginalny sposób na przyswajanie wiedzy. W ramach nauki, uczniowie szkoły oddali się komputerowej rozrywce na specjalnie zaprojektowanym przez firmę Atari scenariuszu gry "Neverwinter Nights".

Eksperyment przeprowadzony w West Nottinghamshire College okazał się ogromnym sukcesem. Studenci chętnie poddali się "badaniu" i wspólnymi siłami rozwiązywali liczne zagadki oraz zadania, które postawili przed nimi programiści z Atari. Przeprowadzone testy ujawniły, że uczniowie biorący udział w programie polepszyli swoje wyniki w nauce od 10 do 100%!

Innowacyjny projekt zyskał uznanie oraz nagrodę brytyjskiego Stowarzyszenia College'ów. Obecnie poważnie rozważane są plany, aby edukacyjny scenariusz "Neverwinter Nights" został wprowadzony we wszystkich szkołach w kraju.

Czy gry komputerowe staną się przyszłością nauczania? Zapewne nie jeden młody człowiek nie stroniłby od tego typu rozwiązania.

Warto wspomnieć, że wydana w 2002 roku gra fabularna "Neverwinter Nights" spotkała się z dobrym przyjęciem użytkowników, zarówno tych w wieku szkolnym jak i starszych. Przełożyło się to na wynik finansowy gry, który wyniósł ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy. Obecnie prowadzone są prace nad sequelem "Newerwinter Nights", który zadebiutuje na rynku już w przyszłym roku.

Odsłon:  1935