Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> PHP, MySQL oraz inne bazy danych --> Upload, miniaturka i zapis do bazy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Upload, miniaturka i zapis do bazy Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
zimon
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 3:07 pm    Temat postu: Upload, miniaturka i zapis do bazy Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 1

Witam

Mam mały problem z napisaniem pewnego skryptu. Jestem początkującym w te klocki ale muszę napisać skrypt mini galerii. Znalazłem w necie kilka skrytów do tworzenia miniaturek ale ni jak nie mogę ich zastosować do swoich celów. Potrzebuję skrypt, który z formularz wczyta zdjęcie z dysku lokalnego jeśli ma ono rozmiar większy niż 1024x768 to zeskaluje go tej wielkości, w takiej postaci zapisze go w folderze np. galery/kategoria galeri/nazwa zdjęcia.jpg(jpeg,png,gif,bmp) i doda wpis do bazy ze ścieżką tego pliku. Potem wykona jego minaturkę o zadanych wymiarach, zapisze go w foldzerze galery/kategoria galeri/nazwa zdjęcia_m.jpg(jpeg,png,gif,bmp) i doda jego wpis do bazy danych

czy dało radę by coś takiego zrobić??

jeśli potrzeba mogę dodać kilka skryptów tworzących minaturki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> PHP, MySQL oraz inne bazy danych --> Upload, miniaturka i zapis do bazy
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group