Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> PHP, MySQL oraz inne bazy danych --> Baza danych -> Potrzebna konstruktywna krytyka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Baza danych -> Potrzebna konstruktywna krytyka Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
Carbo
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 10:22 am    Temat postu: Baza danych -> Potrzebna konstruktywna krytyka Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 1

Witam

Mam następujący problem. Moim zadaniem jest stworzenie bazy danych która zostałaby oparta o mysql. Mysql zostawiam sobie na później. Teraz najważniejsze dla mnie aby stworzony schemat był poprawny. Poniżej zamieszczam schemat relacji wraz z tabelami. Zależy mi na ocenie mojego rozwiązania pod względem merytorycznym i technicznym. Tematem bazy jest biuro karier. W bazie przechowywane są informacje o Studentach/Absolwentach, pracodawcach i ofertach pracy. Głównym zadaniem bazy będzie przechowywanie danych osobowych i pełnej informacji o stanie zawodowym studentów/absolwentów. Dodatkowo w bazie będą przechowywane informacje o pracodawcy i ofertach pracy. Poniżej znajduje się link pod którym dostępna jest diagram bazy. W tabeli tbAbsolwenta która dotyczy absolwentów i studentów należy usunąć klucz „ID_Stan_Zdrowia” i dodać pole „Hasło”

Diagram

Zależy mi na tym aby użytkownicy logowali się na stronie i posiadali możliwość edycji swoich danych. W takie sytuacji będą oni musieli posiadać hasła, loginem może być adres email. W jaki sposób hasła są przechowywane w bazie? Czy są to zwykłe pola tekstowe które są zakodowane?

Z góry bardzo dziękuję każdemu za poświęcony czas i chęć pomocy. W przypadku niejasności proszę pisać a ja postaram się wszystko wyjaśnić.

Pozdrawiam Carbo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Admin
PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 708
Skąd: Reda

Myśle, że schemat nie jest zły. Ważne żebyś potrafił go dobrze wykorzystać. Mam tu na myśli umiejętne i pomysłowe (czytaj dobre) zapytania do mysql.

Co do haseł. Ja hasła przechowuje w polach varchar(50). 50 jest wygórowaną liczbą. Śmiało możesz wstawić 40.

Czemu 40? Hasła szyfruj przy użyciu funkcji md5(). Nigdy ich nie przechowuj normalnie - bez szyfrowania. Gdy ktoś będzie się logował, porównuj wpisane przez niego hasło z tym co jest w bazie. Pamiętaj ze to w bazie jest w md5, wiec zrób to tak:
Kod:

$haslo_z_form = md5($haslo_z_form);


Potem porównujesz nowe $haslo_z_form z tym z bazy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> PHP, MySQL oraz inne bazy danych --> Baza danych -> Potrzebna konstruktywna krytyka
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group