Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> HTML, DHTML, CSS, Java Script --> cięcie layoutu a tekst na stronie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 cięcie layoutu a tekst na stronie Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
12bombs
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 11:06 pm    Temat postu: cięcie layoutu a tekst na stronie Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2

witam

spędziłam nad szukaniem rozwiązania na ten problem cały dzień, przeszukałam różne fora, ale muszę prosić o jakieś wskazówki. zrobiłam layout strony w ps'ie, pocięłam go, wygląda to tak:
http://www.ttschicago.prv.pl/

chciałam zapytać, jak mam umieścić tekst na poszczególnych elementach tła, które właściwie nie jest tłem, bo to wszystko jest w znacznikach img src, a nie background. muszę wstawić menu i tabelę (chyba) w której będą znajdować się teksty na poszczególne tematy. czy jest jakiś sposób, żeby na elemencie http://www.ttschicago.prv.pl/images/index_21.gif zrobić po prostu lity tekst? bez paska przewijania z boku? czytałam różne porady, typu zrobienie diva z grafiką (jak to zrobić?) albo żeby umieścić ten element jako background, ale wtedy jak zdefiniować, żeby był on w takiej pozycji i to w różnych rozdzielczościach? myślałam też, żeby umieścić cały, niepocięty gif z layoutem jako background i usunąć ten 21.gif, ale wtedy wszystko mi się rozpada.

proszę o jakieś porady, bo nie mam doświadczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haltus
PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Młodzieniec

Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 38
Skąd: Międzychód

Bez znajomości htmla nic nie zdziałasz - ew. możesz się pobawić edytorami WYSIWIG. Tło w divie robisz za pomocą stylu "background-image:url('');".
_________________
Portal GSM | Darmowa Bramka SMS | Forum GSM | Simlock Nokia Online |
Międzychód
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
12bombs
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 9:58 am    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2

dzięki za radę, jakoś mi jednak idzie, chociaż do mistrzostwa mi daleko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> HTML, DHTML, CSS, Java Script --> cięcie layoutu a tekst na stronie
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group