Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> HTML, DHTML, CSS, Java Script --> Problemy z menu w JavaScript

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Problemy z menu w JavaScript Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
paicey
PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 7:37 pm    Temat postu: Problemy z menu w JavaScript Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2

Napisałem (stosunkowo rozbudowane) Menu korzystając z Java Script oraz PHP i MySQL.
Menu wyświetla się prawidłowo w przeglądarce IE6 i 7 oraz prawie dobrze (z jednym wyjątkiem opisanym poniżej) w Firefox Mozilla.
Niestety nie wyświetla się prawidłowo w Operze.
Menu można obejrzeć pod następującym adresem: http://www.roberts.pl/new_php_beta2/?p=katalog.
Czy ktoś mógłby dać mi jakieś wskazówki lub może wręcz odpowiedzieć na poniższe pytania?
1. Przy zbliżeniu kursora do krawędzi przycisku-komórki trzeciego wiersza Menu elementy kolejnego podmenu pojawiają się w innym niż przewidziane miejscu strony. Po opuszczeniu przez kursor okolic krawędzi sytuacja wraca do normy i podmenu wyświetla sie na właściwym miejscu.
Najlepiej można to prześledzić przmieszczając kursor z przycisku PRODUKTY na ŚPIWORY a następnie na MODELE STANDARDWE - krawędzie przycisku MODELE STANDARDOWE inicjują wyświetlenie kolejnego podmenu w innym miejscu niż "wnętrze" tego przycisku. Przy płynnym przechodzeniu na poszczególne pozycje pojawia się problem dziwnego "migania". Problem jest o tyle dziwny, że w funkcji odpowiedzialnej za wyświetlanie podmenu (wyświetlanie warstwy) najpierw przypisuję warstwie odpowiednią pozycję, a dopiero potem ją wyświetlam.
Nie mogę sobie z tym dać rady, choć podświadomie czuję, że problem jest prawdopodobnie banalny... Czy ktos wie co może byc tego przyczyną?
2. W przeglądarce Opera menu wyświetla się w sposób zupełnie nieakceptowalny - niestety nie mam żadnego doświadczenia z tą przeglądarką. Czy coś można z tym zrobić - może ktoś mógłby coś doradzić !?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paicey
PostWysłany: Sro Lut 13, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2

Może zadam jeszcze inne pytanie... Poszczególne elementy menu to komórki tabeli. Jakie znacie sposoby na sprawdzenie położenia danej komórki (odległość od lewej i górnej krawędzi strony) ? Każda komórka ma przypisane swoje ID, np. ID="kom1". Bardzo proszę o odpowiedź, zależy mi na tym...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> HTML, DHTML, CSS, Java Script --> Problemy z menu w JavaScript
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group