Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Wasze opinie --> Podobieństwo

Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 Podobieństwo Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
www.e-pobieralnia.com
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 2:27 pm    Temat postu: Podobieństwo Odpowiedz z cytatem

Początkujacy

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 18
Skąd: z Wąbrzeźna

czy strona www.e-pobieralnia.com jest podobna do www.webpc.pl. Jeśli takto zwracam adminom honor. Piszcie. Wedłuk mnie w 1%. Admini chcą mnie podać do BOWI bo mam podobną szate graficzną. To wtakim razie musicie z 100 lub więcej stron podać do BOWI bo tesz są podobne, np. www.post-nuke.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MaRio
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 264
Skąd: Polska

a nie sądzisz, że lepiej zrobić cpś swojego z czego można być później dumnym a nie robić podobne strony bo jakiś popularny serwis tak ma ;| to ci nie pomoże w drodze do popularnosci Very Happy z resztą tłumaczylismy ci już to tyle razy, że szkoda słów!
co do adresu który podaleś to jest podobny tylko układ a nie połowa grafiki której twórcą pomysłu byłem JA ! a układy mają miliony stron z resztą nie zrozumiesz...


Ostatnio zmieniony przez MaRio dnia Nie Lis 20, 2005 2:47 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
www.e-pobieralnia.com
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Początkujacy

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 18
Skąd: z Wąbrzeźna

Zupełnie sam robiłem tą grafikę, z 4-5 godz. No to podajcie je do BOWI, co ci admini tych stron sobie myślą, nie będą robic podobnie do strony www.webpc.pl. Do BOWI z nimi.

APSURD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Admin
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 708
Skąd: Reda

Witam!
Sprawa wygląda tak: Znam admina www.e-pobieralnia.com od kilkunastu miesiecy. Poprzednia jego strona to www.psw.boo.pl. Ten gość zawsze kopiował coś ode mnie. Nie mówie tutaj jedynie o dosłownym kopiowaniu ale np. o:
- "kopiowaniu pomysłow" tzn zawsze gdy ja coś na mojej stronie wprowadziłem nowego, to on również to wprowadzał
- swoje designy robił na podstawie moich - uklad itd. Proszę wejść najpierw na www.webpc.pl i zobaczyć cały układ/design strony, a nastepnie na www.e-pobieralnia.com. Czy ta strona nie jest podobna?
- kopiował bez zahamowań moje teksty lub/i je troszeczke zmienial.

Po pewnym czasie próbowałem mu jakoś uświadomić, że źle robi - z takim podejściem nic nie zdziała. Niestety - admin www.e-pobieralnia.com upiera się, że wszystko sam wymyślił! Rozmawiałem kiedyś z adminem pewnej znanej strony dla webmasterów i on również twerdzi, że:
- jeśli ktoś robi swoją stronę na podstawie innej strony, to prędzej czy później użytkownicy to zauważą i pomyślą: "Czy On skopiował tylko ten tekst czy może całą zawartość strony?"
- własna inwencja twórcza jest najważniejsza
- trzeba być oryginalnym, odróżniac się od innych

Powiedz www.e-pobieralnia.com...czemu zawsze musisz robić swoją stronę na podstawie naszej?!?! ( Nie ma innych stron w sieci? Razz - zartuje ). Zawsze trzeba robić na podstawie własnych pomysłów.

Z resztą niech inni czytający ten temat wypowiedzą się. Co o tym myślicie? Czy nie jest wkurzające to, jak ktoś "kradnie" (lub korzysta) z pomysłów innych upierając się, że wszystko robił wg własnego pomysłu?
Jeśli uważasz się za prawdziwego Webmastera powinno Tobie być wstyd! Miałeś w szkole przedmiot "Etyka"?


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Nie Lis 27, 2005 4:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
www.e-pobieralnia.com
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Początkujacy

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 18
Skąd: z Wąbrzeźna

Nie pisałem iż wszystko sam wymyślilem. A co do tekstów to nie mam żadnych podobnych do ciebie. Jak pisałem ci jeśli 50,1% osób wypowiadających się napisze iż jest podobna to oddaje honor. A w tej subskrybcji iż kradne to lekka przesada. Powinieneś napisać iż bazuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AdEk
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiały

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 9
Skąd: Katowice

Dla mnie w 80 procentach uklad ten sam. Texty tez podobne. Arrow BOWI, IMO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Remgis
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiały

Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 5

Ja też uważam iż nie powinno się robić takich rzeczy ale obie strony graficznie są na max. z 25% tylko podobne, ale chyba zdarzają się takie sytuacje, nawet przypadkiem. A co do tekstów o daje 0% podobieństwa. Ja bym proponował jakąś mniej drastyczną ugodę. Bo każda ze stron ma w jakimś tam procencie winę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bambo
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 1
Skąd: Kozy

Rzeczywiscie jest podobienstwo w grafice ale nie chyba jakies bardzo bardzo wielkie. a tekstow jeszcze nie widzialem wiec nie mowie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łysy
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiały

Dołączył: 27 Maj 2005
Posty: 6

Zgadzam się z przedmówcą ale dodam że to przegięcie Exclamation
Koleś ma szczęście że to ja nie jestem adminem bo od razu bym go dał do BoWi Group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Remgis
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiały

Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 5

A chociaż zrozumiałeś o co mu chodziło. Moim zdaniem chodziło mu oto iż grafika jest podobna ale nie tak bardzo by mówić iż to przegięcie i od razu zgłaszać do BOWI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaRio
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 264
Skąd: Polska

Proponuję nie komentować nawzajem swoich postów gdyż wówczas bedziemy odbiegać od tematu. Proszę się tylko wypowiadać na powyższy temat.
DZIĘKUJĘ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Admin
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 708
Skąd: Reda

Teraz nie ma skopiowanych tekstów, bo jego strona jeszcze nie jest otwarta.
Ale jeszcze przed przebudową (która jeszcze nie jest ukończona), miał skopiowane teksty np. z mojego działu "Konkurs WWW" - dokładnie ten sam układ linków, podobny regulamin (punkty były na żywca ściągnięte - pare usunal)

Moim zdaniem ten temat nie jest tutaj po to, aby sprawdzić, czy teksty są skopiowane czy nie - on się ich już pozbył. Jednak korzystając z okazji, ze www.e-pobieralnia.com jeszcze nie ruszyla (co chwile sa jakies zmiany Very HappyVery Happy ), chcę aby zmienił design - nie jest za późno.

Ten temat ma pomóc temu użytkownikowi zrozumieć, to co napisałem powyżej! Niech spróbuje wymyśleć coś oryginalnego, robi wg swoich pomysłów. W obecnej chwili on nie rozumie tego!

Dobra, dobra... no powiedzmy, że jest w Internecie zbyt wiele witryn, więc podobny układ jest jako tako "usprawiedliwiony" - to rozumiem. Ale wkurza mnie to, dlaczego osobą, od której ten użytkownik bierze pomysły musze być JA? Czy nie ma innych witryn?

*JA tzn nasza strona i redaktorzy. Pisze, że www.e-pobieralnia.com ma podobny design do mojego - design robił nasz grafik = MaRio Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MaRio
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 264
Skąd: Polska

Zgadzam się z Tobą w 100%! Rozumiem koleś prosi nas o pomoc, jak zrobić to czy siamto - w końcu prowadzimy taki serwis, że pomoc innym mniej doświadczonym jest konieczna i nieunikniona.
Ale mnie również gryzie to, że on uważa, że strona nie jest podobna bo ma np. inny kolor a nie taki sam jak mój. Ja już z nim miałem do czynienia niejednokrotnie i mówie wam że jest jak wrzód na 4 literach. Z przykrością musze tak o nim powiedzieć - każdyby się juz zdenerwował na moim miejscu jest to 3 raz i tym razem chcę już z tym skończyć!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Admin
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 708
Skąd: Reda

O właśnie. Zapomniałem o tym. Muszę dopowiedzieć, że admin www.e-pobieralnia.com dosyć czesto pisze do mnie na GG, gdy ma jakiś problem z skryptem PHP lub innymi rzeczami. Zawsze służe mu pomocą.
Wybaczcie... ale czy za pomoc tak mi się odpłaca?

Myślicie sobie na pewno, że jestem przewrażliwiony. Nie! Ja po prostu mam tego dosyć! Przymykałem na to oko przez rok, ale już wiecej nie mogę! Dać mu palec, a wezmie cala reke.
Teraz powiem co miedzy innymi w przeszlosci od nas skopiował lub nieco przerobił albo zrobił na podstawie naszego:

  1. obecny DESIGN: Powiem, że gdy ostatnio z nim rozmawiałem, wspomniał mi, że lubi bardzo proste designy tzn. z mala ilocia grafy - szczegolnie w LOGO. A teraz nagle mu się odmieniło? Wkurzyło mnie to, bo wchodzę na www.e-pobieralnia.com i widze uklad bardzo podobny do naszego, rozniacy sie glownie tylko kolorystyka.
    Proszę wejść najpierw na www.webpc.pl a potem na www.e-pobieralnia.com. Wypiszę Wam, jakie widzę podobieństwa:

    1. Logo... Na webpc.pl w górnej części jest coś w stylu pola, pustej przestrzeni, na której jest człowiek z laptopem. Na www.e-pobieralnia.com całkiem podobnie!
    2. W górnej prawej części na www.webpc.pl jest podział na takie jakby 2 tabelki - artykuły i newsy. Na www.e-pobieralnia.com podobnie - w dodatku w tym samym miejsu ma "Nowe Artykuły" ( nigdy wczesniej nie widziałem u niego na stronie żeby miał gdzieś wypisane nowe artykuly). Na pewno wstawiłby po prawej stronie Newsy gdyby... gdyby miał skrypt. Wiem, że chciał zrobić podobny skrypt, ale niestety admin www.e-pobieralnia.com nie umie PHP.
      Skąd wiem, że chciał zrobić?
      Napisał pare tygodni temu do MaRio na GG i się pytał m.in. o to, czy jest to skrypt JavaScript czy PHP (nie wie, że można skrypty PHP odpalić przez JavaScript - tak aby była możliwość prezentacji wyników na stronach *.html), bo zauważył, że w dziale http://www.webpc.pl/wstawka.php jest kod:
      Kod:

      <script type="text/javascript" src="http://www.webpc.pl/news/news.php?ile=3&opis=tak&class=css">
      </script>

    3. Układ menu... Czyż nie podobny?

  2. Kiedyś skopiował większość tekstów ze strony MaRio (ona już nie istnieje)
  3. Ostatnio skopiował tekst z KONKURSU na www.webpc.pl/konkurs.php
  4. itd... - nie chce mi się wiecej wymieniac, bo ciśnienie mi podskakuje, ale gdy zajdzie potrzeba to wypiszę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Radek
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy

Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1

Moim zdaniem podobieństwo jest w jakimś stopniu widoczne. Najbardziej rzucające się w oczy podobieństwa to oczywiście logo i dwa okienka na nim. Można oczywiście jeszcze się przyczepić kilku innych rzeczy, no ale moim zdaniem to już na siłe. Tyle mogę powiedzieć od siebie na temat designu, ponieważ na inne tematy nie mogę się wypowiedzieć, bo ich nie znam. Mogę jedynie dodać od siebie to, że jeśli webmaster e-pobieralnia.com rzeczywiście kopiował teksty z webpc.pl to jest to chamskie i powinien się wstydzić. Ja nigdy jako webmaster nie kopiowałbym notek od konkurencji, bo jest to bez sensu. To tyle ode mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaRio
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 264
Skąd: Polska

No proszę robi się Ciekawie - zachęcam do dalszego wypowiadania się!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
www.e-pobieralnia.com
PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Początkujacy

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 18
Skąd: z Wąbrzeźna

Moim zdaniem nie pisze się o czymś czego nie ma (chodzi o teksty) Jeśli nawet coś takiego miało miejsce powinno pójść w zapomnienie i skupić się na aktualnym temacie. A co do tego loga to nawet jeśli bym poszedł na ugodę to bym i tak zastosował tego typu zdjęcie tylko po prostu w inny sposób. Jak Admin pisał wiele razy pomagał mi na gg w różnych rzeczach i nie pomyślałem o tym, więc by mu się odwdzięczyć zmienię top (bo chyba tylko tam są podobieństwa według mnie) ale z drobną pomocą Mario, ponieważ nie jestem zbyt dobry w grafice. Więc jeśli Admini pójdą na taki układ niech napiszą tutaj na PW lub na GG. A jeszcze co do tego topu to kiedyś pytałem się na gg czy mogę takie coś zastosować. Oto kawałek rozmowy na gg w tej sprawie.

Cytat:
Ja (9-11-2005 20:46)
cze
Ja (9-11-2005 20:46)
mam pytanie
Ja (9-11-2005 20:4Cool
prawdzie mówiądz nie musze tego robić ale dla świętego spokoju pytam się czy mogę zrobić iż tematy artykułów są wyświetlane w topie.
--------------------------------------------------------
Bartek_reda - komputer.boo.pl (9-11-2005 21:16)
wyrabane na to mam już
Bartek_reda - komputer.boo.pl (9-11-2005 21:16)
rob co chcesz
Bartek_reda - komputer.boo.pl (9-11-2005 21:17)
ja juz nic nie bede mowic o twojej stronie. ty i tak nie sluachasz
Ja (10-11-2005 15:32)
to dobrze


Więc mam takie trochę pozwolenie na zrobienie takiej grafiki. Ale znając admina i tak będzie się upierał bym zmienił design, więc propozycja którą wyżej napisałem jest nadal aktualna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MaRio
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 264
Skąd: Polska

WSTYDŹ SIĘ ! najpierw piszesz, że jak będzie ponad połowa osób po naszej stronie zwrócisz nam HONOR - teraz widzisz, że pali ci się grunt pod nogami to zmieniasz zdanie! czy tak robi webmaster? wez to przemysl zanim napiszesz!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MaRio
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin strony i forum

Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 264
Skąd: Polska

podaj 3 pożądne argumenty dla których miałbym ci zrobić strone i podaj zakres budżetu jaki na to przeznaczasz Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
www.e-pobieralnia.com
PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Początkujacy

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 18
Skąd: z Wąbrzeźna

I nadal tak jest, jeśli będzie 50,1% to oddaje honor. A co do budżetu to 0$
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Wasze opinie --> Podobieństwo
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group