Forum forum.webPC.pl Strona Główna  
  forum.webPC.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Ocena stron i inych projektów internetowych --> Witam i proszę o ocenę mojej www

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Witam i proszę o ocenę mojej www Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat --> 
Autor Wiadomość
WPiolo
PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 8:34 pm    Temat postu: Witam i proszę o ocenę mojej www Odpowiedz z cytatem

Nieśmiały

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz

Witam serdecznie swoim pierwszym postem. Cieszę się, że mogłem się zarejestrować w tak miłym towarzystwie. Na początku naszej znajomości bardzo proszę o ocenę mojej strony, z której budową i utrzymaniem bawię się od jakiegoś czasu. Nie jestem fachowcem w webmajstrowaniu, a wszelką krytykę przyjmę z pokorą i z pewnością skorzystam z uwag. Niech nie zmyli Was określenie "portal" zawarte w adresie strony. Strona jest umieszczona gościnnie na pewnym serwerze i tak do końca nie miałem wpływu na nazwę adresu.
adres strony www.portalnetland.org/wpiolo
Pozdrawiam, WPiolo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cooker
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomek

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 122

Średnio... przede wszystkim za dużo migajacych gifów....
Dodatkowy minus to uzywanie przestarzałych standardów, lecz jednak od strony graficznej już się coś wyłania.
Pracuj dalej Very Happy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ghosti
PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Operator

Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 538

bardzo srednio, tragiczne rozwiazanie z ta framka, nie dosc, ze wyglada to fatalnie, to strona przez to jest uboga w tresc dla botow wyszukiwarek.. do tego gif w prawym gornym rogu jest rozmazany, a przez to niewidoczny.. jednak w ostatecznosci do przyjecia, przynajmniej schludnie to wyglada..
_________________
bankier fotka forum nastolatek ciechocinek toruń noclegi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WPiolo
PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiały

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz

Bardzo dziękuję za oceny.
Cooker, rozwiń nieco określenie "uzywanie przestarzałych standardów". Co konkretnie masz na myśli i jakie rozwiązania proponujesz?
Ghosti, dlaczego rozwiązanie z framką jest Twoim zdaniem tragiczne i co konkretnie wygląda tam fatalnie?
Pozdrawiam, WPiolo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
matheus
PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moderator

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 487
Skąd: 3 Miasto

Ja ocenie przedewszystkim pod kątem graficznym...kiepskie te gify na stronie... stronka przecietna, niczym sie nie wyrozniajaca mogles bardzie popracowac nad menu...no i troche za duzo tych buttonow reklamowych Wink
Pozdrawiam
_________________
A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi.

| Sopot | | Lębork
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cooker
PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomek

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 122

WPiolo napisał:
Bardzo dziękuję za oceny.
Cooker, rozwiń nieco określenie "uzywanie przestarzałych standardów". Co konkretnie masz na myśli i jakie rozwiązania proponujesz?
Ghosti, dlaczego rozwiązanie z framką jest Twoim zdaniem tragiczne i co konkretnie wygląda tam fatalnie?
Pozdrawiam, WPiolo.

Uzywanie tabelek do pozycjonowania, oraz niepotrzebne ramki .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WPiolo
PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiały

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz

Cooker napisał:

Uzywanie tabelek do pozycjonowania, oraz niepotrzebne ramki .

No tak, ale co proponujesz w zamian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cooker
PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziomek

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 122

WPiolo napisał:

No tak, ale co proponujesz w zamian.

1. include();
2. CSS....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ghosti
PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Operator

Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 538

WPiolo napisał:
Ghosti, dlaczego rozwiązanie z framką jest Twoim zdaniem tragiczne i co konkretnie wygląda tam fatalnie?


rozumiem, ze na pozycjonowaniu ci specjalnie nie zalezy, ale ramka wyglada bardzo niefajnie, a to dlatego, ze np. sa dwa paski przewijania, co sprawia, ze strona jest malo czytelna i nie zacheca do czytania, poza tym pod operka (nie wiem jak jest na innych przegladarkach) ramka zajmuje jedna trzecia wysokosci tej calej wolnej szarej powierzchni (jest ustawiona w pozycji middle, czyli 1/3 pustego szarego kawalka, 1/3 zajmuje ramka i 1/3 ponownie szarosc)
_________________
bankier fotka forum nastolatek ciechocinek toruń noclegi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WPiolo
PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiały

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz

Ghosti - zależy mi na tym, by strona jak i kolejne jej podstrony ładowały się szybko oraz by wszystko było w tym miejscu, gdzie zaplanowałem. Moim głównym założeniem (o czym wspominam na stronie) jest przedstawianie prac fotograficznych moich i kilku kolegów, dlatego strona główna nie jest upakowana wodotryskami i technicznymi bajerami. Powoli nabywam wiedzy jak i podpatruję to tu to tam jakie ludzie stosują rozwiązania. Celem zapobieżenia monotonii wprowadziłem konkursy, które jak pewnie spostrzegliście bardziej trącają humorem niż współzawodnictwem, bo o to chodziło. Strone zacząłem składać korzystając z monitora 15 calowego o rozdzielczości 800x600, co widać na wcześniej zmontowanych galeriach. Obecnie korzystam z siedemnastki o rozdzielczości 1024 x 768 i właśnie pod taki monitor wychodzą mi kolejne galerie. Widzę na innych monitorach, że w zależności od ich wielkości, a przede wszystkim w zależności od rozdzielczości w jakiej te monitory pracują, przedstawiane strony z fotografiami albo są niepotrzebnie małe, albo nie mieszczą się na ekranie i wówczas ukazują się paski przewijania. Gdy wyłączę paski przewijania to na monitorach o kiepskiej rozdzielczości nie można zobaczyć całości, a nawet przyciski chowaja się poza obrazem. Z uwagi na to, że ze statystyk wynika, iż mimo krytyki znaczna wiekszość internautów pracuje na przeglądarkach IE to i moja strona jest składana pod taką właśnie przeglądarkę. Od Ciebie dowiaduję się, że w Operze nie ciekawie to wygląda. Nie wiem w jaki sposób postąpić by przedstawiane przeze mnie strony były równie dobrze czytelne zarówno na wszystkich przeglądarkach jak i na różnych pod względem wielkości jak i rozdzielczości monitorach. Gdybym tutaj znalazł wskazówki, jak pokonać wymienione przeze mnie jak i przez Was problemy, to bym był bardzo wdzięczny. Za dotychczasowe uwagi bardzo dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jarmiar
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomocnik

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 317

teraz takie jedno malutkie pytanko do Ciebie:

Czy wiesz co to jest wyszukiwarka?

Jesli tak to czego z niej nie korzystasz?
jestem przekonany, że gdybyś szukał coś na ten temat byś już dużo rzeczy o tym wiedział.

@ghosti ma racje co do tej rami że to źle wpłynie na pozycję w wyszukiwarkach ale to samo mógłbyś znaleźć posługując się Google. Po co komuś marnować czas jak możesz to sam znaleźć!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum forum.webPC.pl Strona Główna --> Ocena stron i inych projektów internetowych --> Witam i proszę o ocenę mojej www
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


gabloty krajowe, wiaty kroll, aquai
Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group