Promocja własnej osoby w internecie.Dodał: Admin dnia 08.04.2007 22:52:24.
Ostatnia modyfikacja: 08.04.2007 22:53:12.


Masz Internet już od paru lat. Lecz mało osób zna Ciebie i twoją stronę w Internecie? Może najwyższy czas zrobić coś z tym? Fajnie byłoby gdybyś pokazał się na na jakimś znanym chacie, forum dyskusyjnym etc. a osoby tam przebywające znały by Cię już? Tak... to byłoby bardzo miłe. Ale na coś takiego trzeba sobie zapracować. I to wcale nie ciężko! Opisze teraz troszkę zasad, które można przestrzegać aby twoja działalność w Internecie była zauważona i doceniona!

Zastanów się - co chcesz robić!

Tak, to prawda. Na pewno nikt nie zwróci na Ciebie uwagi wtedy, kiedy będziesz udawał że na czymś się znasz. Zaczynając swoją przygodę w Internecie, zastanów się dobrze - co chcesz pokazać, dać od siebie internautom. Kieruj się jedną zasadą - jeśli na czymś się nie znasz, daruj sobie pisanie o tym. A jeśli naprawdę dany temat Cię interesuje i masz coś na ten temat do powiedzenia - napisz o tym.
Jak zacząć?

Zwiedzając wiele stron internetowych, widzisz wszędzie zapewne wiele ciekawych, interesujących Cię artykułów. Ale pamiętaj - nie znaczy to wcale że Ty nie masz już o czym pisać. Staraj się, pisząc swoje artykuły czy też porady - trzymać się swojego własnego, wyrobionego przez siebie i niepowtarzalnego stylu. Nigdy nie kopiuj! Jeśli masz zamiar po prostu artykuł innego autora podpisać swoim nazwiskiem - daruj to sobie! Jak ty byś się czuł, gdybyś pewnego razu będąc w Internecie, natrafił na taką stronę na której byłyby wszystkie efekty twojej, często wielogodzinnej, sumiennej pracy - po prostu ukradzione i podpisane swoim nazwiskiem?? Zapewniam, że nie byłoby Ci wtedy do śmiechu. Dlatego nigdy nie plagiatu i nie kopiuj.

Bądź w miarę na bieżąco z wiadomościami ze świata www. Zawsze warto wiedzieć, jaka moda panuje akurat w danej dziedzinie. Aby napisać dobry artykuł, najpierw musisz zobaczyć co inni piszą na ten temat, porównaj swoje zdanie na dany temat z zdaniem autorów danych tekstów dotyczących konkretnego zagadnienia. I wtedy napisz artykuł tak jak to czujesz. Nie udawaj - dobry czytelnik od razu to wyczuje - i stracisz zaufanie. A nikt nie będzie chciał czytać artykułów.


Wypromuj siebie!

Napisz parę interesujących artykułów. Jeśli masz w swoim zanadrzu dość dużą ich ilość, warto by było pokazać je większej "widowni". Pomyśl nad swoją własną stroną internetową. Jeśli już taką posiadasz - wzbogać ją o napisane przez Ciebie teksty.

Wyślij listy z propozycją umieszczenia w danym, dużym serwisie Twoich prac. W 90% autorzy takich stron przyjmą twoją ofertę i w zamian (oprócz reklamy w formie podpisu pod artykułem) dodatkowo otrzymasz wynagrodzenie w postaci darmowej, graficznej reklamy twojej strony internetowej. Warto sobie zastrzec, że w przypadku nie wywiązania się z danej umowy, masz prawo do natychmiastowego usunięcia danego materiału twojego autorstwa - na twoją wyraźną zgodę. Niestety taka jest prawda, że jest dużo 'sępów" czyhających tylko na to żeby otrzymać coś ale nie dać nic w zamian, a później cieszyć się i podawać że ma się "nn" artykułów na stronie.


Szanuj innych!

Szanuj zdanie Internautów. Ktoś kiedyś powiedział "są gusta i guściki" - święta racja. Udzielając się na forum, rozmawiając na czacie - szanuj innych ludzi. Bierz pod uwagę, to że nie każdy musi zgadzać się z tobą w danej sprawie. Nigdy nie lekceważ mail-i z prośbami które do Ciebie przychodzą. Wiem jest ciężko jeśli podczas odbioru wiadomości do twojej skrzynki trafia 40 wiadomości o treści " cześć stary! zrób dla mnie to i to - tyle ze za nic ok? bo głupio wygląda jak pod artykułem jest twoje imię i nazwisko, a ja chciałbym żeby to było moje" - wiem aż samo się prosi żeby takiego mail-a w najlepszym wypadku anulować. Ale wystarczy przygotować sobie jeden tekst i zawsze odpisać. Pamiętaj, że spośród tych 40 mail-i może być jeden który w jakimś stopniu Cię doceni - a to powiem Ci szczerze - jest najlepszą zapłata za włożony w coś trud. Ostatnio ucieszyła mnie wiadomość w księdze gości - "cześć fajna stronka - sporo się z niej nauczyłem" I właśnie po to to robisz! Żeby inni mogli z tego czerpać jakieś korzyści!

No to może na tyle tym razem:) Pamiętaj, pokazując się w ten sposób w Internecie zyskasz mnóstwo znajomych, a także osób które będą Ci w jakiś sposób wdzięczne. A także będą miały do Ciebie zaufanie - a chyba na tym najbardziej Ci zależy?

W razie jakichkolwiek pytań - pisz na mój e-mail. Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

 --
Piotr Lamk, właściciel praktycznie.pl,
dobre konta bankowe, serwisu turystycznego Kaszuby